כיצד לבחור עורך דין
כיצד לבחור עורך דין

אדנומה היפופיזרית

אדנומה היפופיזרית: גידול שפירי בבלוטת יתרת המוח

כאשר אנחנו מדברים על אדנומה היפופיזרית אנו מדברים על מה שבטח מוכר לכם בתור – גידול בבלוטת יותרת המוח. היפופיזה הינה למעשה אחת מן הבלוטות החשובות והמרכזיות ביותר בגוף שלנו מאחר והיא לוקחת חלק במגוון רחב של תהליכים בגוף – שמירה על מאזן הורמונלי, ייצור הורמונים, לוקחת כחלק בתפעול של בלוטת התריס, בלוטת יותרת הכליה ועוד בלוטות נוספות. אנו רואים לא מעט אנשי מקצוע מכנים בלוטה זו בתור "בלוטת העל" מאחר ומדובר בבלוטה חשובה במיוחד לתפקוד הגוף שלנו.

אדנומה היפופיזרית: מה זה בעצם?

כאשר אנחנו מדברים על אדנומה היפופיזרית אנו מדברים על גידול שפירי אשר נמצא בבלוטת המוח(היפופיזה), מאחר ובלוטת יותרת המוח נמצאת בבסיס הגולגולת אנו רואים כי התפתחות של גידול בבלוטה יכולים לגרום ללא מעט תופעות לוואי:

 • פגיעה בעצבי הראייה במוח(כיאזמה)
 • פגיעה בשדה הראייה
 • פגיעה בזרע
 • חוסר איזון הורמונאלי
 • לחץ דם נמוך/ואו גבוה בהתאמה
 • וסת לא סדירה
 • דיכאונות, סטרס ומצבי לחץ המשפיעים על התפקוד היום-יומי
 • פזילה
 • אין אונות
 • פגיעה מאזן המלחים והנוזלים בגוף
 • פגיעה בייצור הורמונים
 • פגיעה בבלוטות אחרות – בלוטת התריס, בלוטת הכליה ועוד.

אלו כמובן הם רק על קצה המזלג התסמינים והתופעות אותם חווים אנשים עם גידול שפירי בבלוטת יותרת המוח.

ירידה לעובי הקורה: אדנומה

כאשר אנחנו יורדים לעובי הקורה אנו רואים כי רוב המקרים של גידול בבלוטת יותרת המוח(היפיפוזה) יהיה גידול שפירי(אדנומה) ולא גידול ממאיר. גידול שפירי מתפתח לאט בצורה איטית ומבוקרת ולמעשה יכולים לעבור עשרות שנים עד שתגלו כי אתם סובלים מגידול שפירי בבלוטת יותרת המוח. אך יחד עם זאת, ברגע שגידולים אלו "יוצאים רשמית" אל העולם הם פוגעים לא מעט באיכות החיים שלנו ויכולים להוביל אותנו למצבים של אובדן ראייה, שיתוק ובמקרים מסוימים אף למוות.

אדנומה היפופיזרית: נפגעי גזזת

אנו עדים כי לא מעט פציינטים חלו באדנומה היפופיזרית (אדנומה של בלוטת יותרת המוח) כתוצאה ממחלת הגזזת. מחלת הגזזת הינה אחת המחלות הנפוצות, השכיחות "והקטלניות" ביותר שליוו אותנו בין השנים 1945-1960. בשנים אלו כל מי שעלה לארץ ו/או נכח בארץ מימי קדם חויב לעבור טיפול הקרנות ייעודי על מנת לעצור את המגפה ולבלום סופית את מחלת הגזזת. מחלת הגזזת הייתה למעשה מחלה אשר פוגעת בצורה ישירה בעור הקרקפת ושורשי השיער ונחשבה למחלה מדבקת במיוחד. במטרה לבלום את מחלה זו הועברו מאות אלפי אנשים טיפולים אשר כללו קרינה רדיואקטיבית ברמות גבוהות. במבחן הזמן אנו רואים כי כל אותם אנשים שעברו הקרנות אלו סבלו עם הזמן מסיבוכים של צלקות, גידולים שפירים(אדנומה היפופיזרית), גידולים ביותרת המוח ובעיות עור וקרקפת רבות.

בשנת 1995 לאחר מאבקים רבים החליטה המדינה להכיר בנפגעי חוק הגזזת ולפצות את כל אותם אנשים שעברו טיפולים בשנים השנים 1945-1960 לשם מניעת מחלת הגזזת. יחד עם זאת אלו אמורים לעמוד במספר פרמטרים שונים:

 • אותו אדם עבר טיפולים ו/או הקרנות רדיואקטיביות לשם טיפול, מניעת ובלימת מחלת הגזזת בין השנים 1945-1960.
 • עבר טיפולים ו/או הקרנות רדיואקטיביות כנגד גזזת בארץ המוצא ממנה הוא בא וסבל מן המחלות השונות המוגדרות בחוק הגזזת שיצא לאור בשנת 1995.
 • תביעה רטרואקטיבית ניתנת גם לבני/בנות זוג ואף ילדיהם של אנשים אשר נפטרו כתוצאה מן המחלות הנמצאות בחוק הגזזת-1995.

רשלנות רפואית בטיפול בגידול שפירי בבלוטת יותרת המוח

מצבם של לא מעט פציינטים החמיר כתוצאה מרשלנות רפואית הקשורה לגידול שפירי בבלוטת יותרת המוח, כאשר אנחנו מדברים על רשלנות רפואית בין המקרים השכיחים אנו רואים:

 • אי קבלת הפנייה בזמן – לא מעט אנשים טוענים כי הם מרגישים שקופות החולים מנסות "לחסוך" עליהם מתי שהן יכולות. כאשר אנחנו מדברים על תסמינים של בלוטת יותרת המוח אנו מדברים על מגוון רחב של תסמינים אשר יכול להתאים לאין ספור מחלות שונות. בלא מעט מן המקרים כתוצאה מאי הפנייה בזמן לנוירולוג אנו נמצא את עצמנו מקבלים אבחנה מאוחרת לאדנומה בבלוטת יותרת המוח.
 • בדיקות לא נכונות – כאשר נרצה לבדוק גידול מוחי אנו נפעל לקבל בדיקות CT, בהנחה והתלוננתם על מצב רפואי אשר יכול להתפרש בצורה כזו או אחרת כגידול בבלוטת יותרת המוח על הרופא להפנות אתכם לבדיקת CT מלאה לכל אורך ורוחב הגוף. בדיקה זו יכלה למנוע, לבלום ואף להשמיד כליל את הגידול השפירי אם הייתה נעשית בזמן. בהנחה ולא נשלחתם בהתחלה אל בדיקת CT – מדובר ברשלנות רפואית.

הבטיחו את הזכויות שלכם עוד היום: משרד עו"ד שפרגר ושות'

לא מעט אנשים נפגעו במהלך השנים כתוצאה ישירה מן ההקרנות והטיפולים שנעשו לשם מיגור מחלת הגזזת, כמו כן לא מעט אנשים נפגעו גם הם כתוצאה מאדישות ורשלנות רפואית של קופות החולים והמוסדים הרפואיים השונים. משרד עו"ד שפרגר ושות' מתמחים במחלת הגזזת וברשלנות רפואיות הקשורות לבלוטת יותרת המוח ומזמינים אתכם לחייג אלינו עוד היום!

WhatsApp
Facebook
Email
LinkedIn
 
x
 
x
 
x
 
x
 
x
 Facebook
x
 
x
 
x
 
x
 Contact us
x
Submit
Email is incorrect
Thank you for your message!