קצבת ניידות
קצבת ניידות

תביעה לניידות

תביעה לניידות
תביעה לניידות

תביעה לניידות ופיצויים למוגבלים בניידות

תהליך הגשה תביעה לניידות, אם בשל נכות נוירולוגית, נכות אורתופדית, שיתוק או כל פגיעה אחרת הגורמת לליקוי זמני או קבוע בניידות, מחולק לשני שלבים עיקריים.
נפרט מעט על כל אחד מהשלבים.

בקשה לבדיקה רפואית לקביעת מוגבלות

השלב הראשון בקבלת הפיצוי מתבצע באמצעות בקשה לבדיקה רפואית לקביעת מוגבלות בניידות טופס בל/8220, בדיקה שלאחריה תזכו לאישור הנכסף של משרד הבריאות. עברתם את השלב המייגע של הבדיקה הרפואית, וקיבלתם אישור משרד הבריאות כי אכן מדובר בנכות? עדיין מצפה לכם דרך ארוכה לקבלת ההטבות.

תביעה באמצעות השלמת פרטים לצורך בדיקת זכאות להטבות

מדוע השלב הראשון לא מספיק? יש להבין כי לא כל נכה זכאי להטבות, ופיצויים למוגבלות בניידות אינן בהכרח קשורים לקצבאות או הטבות אחרות. כעת לאחר קבלת אישור משרד הבריאות, מוגשת תביעת באמצעות השלמת פרטים לצורך בדיקת זכאות להטבות לפי הסכם ניידות טופס בל/8200.

מדוע חשוב להגיש בקשת תביעה לניידות?

תביעה לניידות ולאחריה פיצוי למוגבלים בניידות נועד לסייע לבעלי מוגבלויות להתאים את סביבתם לנכות, על מנת שיוכלו לתפקד בצורה האופטימלית, למרות הלקויות הפיזיות מהם הם סובלים. שיפוץ הבית על מנת שיוכלו לעלות ולרדת לדירתם בקלות, להיכנס בפתח עם כיסא גלגלים, או אף להסתייע במכשור חדשני על מנת לעלות ולרדת במדרגות. עלויות השינויים במבנה אינן נמוכות, ולכן, חשוב לוודא כי הפיצוי המתקבל אכן יוכל לאפשר לבצע את השינויים הדרושים.

מדוע רבים לא זוכים לפיצוי מספיק?

במסגרת תביעה לניידות ע"י בפנייה אל הביטוח הלאומי על מנת לקבל פיצויים למוגבלות בניידות, רבים טועים לחשוב כי מדובר בפיצוי בסכום קבוע, המגיע להם בשל מצבם. נכון, כל שיש לעשות הוא לעמוד בבדיקה רפואית, ולאחר מכן להגיש את התביעה, כמו גם לעמוד בפני הוועדה הרפואית שתקבע את אחוזי הנכות, והאם מדובר בנכות זמנית או קבועה. אך מה קורה אם לא עניתם על השאלות בדרך הנכונה? מה אם לא הוצגו המסמכים הנכונים?

האם חייבים להיות משותקים על מנת לקבל את הסיוע למוגבלים בניידות?

חשוב לדעת, כי לא רק משותקים או מרותקים לכיסא גלגלים יכולים לתבוע קצבה זו, אלא גם בעלי נכות ברגליים, מסיבות נוירולוגיות או אורתופדיות. מחפשים עוד סיבות שבעטיין כדאי להגיש את התביעה? מעבר לפיצוי הכספי החודשי, תוכלו ליהנות גם מהנחה ניכרת בקניית רכב, ובשלל הטבות אחרות המוענקות על ידי משרד השיכון ומשרדי ממשלה אחרים.

רגע… אבל יש הרבה חברות לזכויות רפואיות המסייעות במילוי הטפסים…

נכון. באינטרנט ובמדיה הכתובה והמשודרת ניתן למצוא חברות רבות המסייעות במילוי הטפסים. אם כך, מדוע לעבוד דווקא עם עו"ד, ולא עם חברה לזכויות רפואיות?

שאלה מצוינת. חשוב להבין כי חלק מהותי מקבלת הפיצויים תלוי בעמידה מול הוועדות הרפואיות. דווקא בנקודה קריטית זו, נציגי החברות הללו לא יוכלו לעמוד לצדכם. חשוב לזכור – חברות אלה אינן יכולות לייצג אתכן בוועדות הרפואיות על פי חוק, אלא רק לסייע לכם למלא את הטפסים. לכן תמיד מומלץ להיעזר בעו"ד על מנת לעבור את הדרך הארוכה העומדת לפניכם, לקבלת הקצבה המקסימלית.

לקריאה נוספת אודות מוגבלות בניידות

WhatsApp
Facebook
Email
LinkedIn
 
x
 
x
 
x
 
x
 
x
 Facebook
x
 
x
 
x
 
x
 Contact us
x
Submit
Email is incorrect
Thank you for your message!