פטור והחזר ממס הכנסה
פטור והחזר ממס הכנסה

רשלנות רפואית שיתוק מוחין – דברים שלא ידעתם

כאשר זוג הורים (ואם לומר את האמת, גם המשפחה המורחבת) נערכים ללידה המתקרבת של ילדם, הכי קל וכיף לחשוב על התרחיש האופטימי. למדיין חיים שלמים שבהם הילד הוא "כמו כולם". גדל לו בחיקם האוהב של אמא ואבא, לומד לדבר וללכת, עובר מחלב למזון מוצק, נגמל מחיתולים, הולך לגן, לבית הספר, לצבא, לעבודה ומקים משפחה משלו. מעטים הם ההורים שלוקחים בחשבון מבעוד מועד מקרה של רשלנות רפואית שיתוק מוחין. עם זאת, לצערנו כבר היו מקרים מעולם.

רשלנות רפואית שיתוק מוחין – מה זה אומר בכלל?

אמהות לעתיד בישראל עוברות מסלול שלם של בדיקות, שתכליתן הוא כמובן לספק תמונה מקיפה במיוחד על התינוק המתפתח ברחם אמו. אם חלילה מתגלה בעיה, ההורים לעתיד יכולים לשקול את צעדיהם. אלא, שהדבר לא תמיד כל כך פשוט. מקרים רבים של רשלנות רפואית שיתוק מוחין יעידו על כך.

שיתוק מוחין יכול להיגרם מסיבה גנטית, וכן יכול להיגרם במהלך הלידה, כאשר היילוד לא מקבל די חמצן, ונגרמת לו פגיעה מוחית. שעות הלידה עשויות להיות קריטיות במיוחד לכל מהלך חייו של היילוד. כל שגיאה יכולה לעלות ביוקר: בעיות מוטוריות, בעיות קוגניטיביות ואף בעיות בדיבור עשויות להיות המחיר שהיילוד ישלם לאורך כל חייו, אם לא יטופל כראוי בעת הלידה.

מן הסתם, רשלנות רפואית שיתוק מוחין בימינו היא תרחיש קיצון שאפשר להימנע ממנו בקלות. לטובת הרופאים עומדים מיטב האמצעים, המוניטורים והבדיקות כדי לאמוד על אספקת החמצן ליילוד בעת הלידה. אם חלילה נראה שיש מקום להתערבות כירורגית, זה בדיוק הזמן לפעול, מבלי לאבד זמן חיוני. אולם, לחץ בחדר הלידה, רופאים שלא מקבלים החלטות נכונות בזמן אמת, שיקול דעת לקוי או עיגול פינות עשויים כולם להוביל לתוצאות הרות גורל – רשלנות רפואית שיתוק מוחין.

רשלנות רפואית שיתוק מוחין – מה עוד חשוב לדעת?

כאמור, רשלנות רפואית שיתוק מוחין הם שני מושגים שמתקשרים אצלנו אוטומטית לנעשה בחדר הלידה, אולם לא כל המקרים אכן תואמים לפרופיל הזה. ישנם מקרים שהם בגדר בלתי נמנעים. מקרים שבהם הרופאים פועלים ללא רבב, אך עדיין קורה מה שקורה. אם כך, כאשר מוגשת תביעת נזיקין, יש לעשות מעל ומעבר כדי להוכיח שאכן זה המצב. הקשר בין רשלנות רפואית שיתוק מוחין הוא אכן מובהק. אכן, הצוות הרפואי לא פעל כדרוש.

 

אגב, חשוב לציין בהזדמנות זו שרשלנות רפואית שיתוק מוחין פירושו גם מקרים שבהם ההיריון בסיכון, אך האם לא ידעה זאת.

 

אם כך, יש לשאול האם ננקטה חובת זהירות. האם אותה אם לעתיד קיבלה את כל המידע שלו הייתה זקוקה, כך שהיה ניתן למנוע את המקרה של רשלנות רפואית שיתוק מוחין? אם כן, האם הייתה הפרה של חובת הזהירות? האם הצוות הרפואי העניק לאם טיפול לא מקיף מספיק ולא זהיר מספיק? מכאן, השלב הבא הוא להציג שאכן התינוק שנולד סובל מנזק, עניין פשוט יחסית אם אכן ישנו נזק. השלב האחרון הוא ההוכחה שאכן כל המרכיבים קשורים זה לזה – רשלנות רפואית שיתוק מוחין שקשורים זה בזה באופן חד משמעי שאינו משתמע לשני פנים.

 

בנקודה זו בנושא של רשלנות רפואית שיתוק מוחין יש לציין את המושג "הולדה בעוולה" כלומר היילוד או הוריו יכולים להוכיח שאכן היה מקום למנוע את הטעות שתלווה אותו כל חייו.

בכל מקרה, היכרות עם עורך דין בקיא ומהימן במקרים רגישים אלו יכולה לסייע לכם ולמשפחתכם לקבל פיצויים גבוהים ככל הניתן – כסף שיעזור לכם להסתגל למציאות החדשה.

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
 
x
 
x
 
x
 
x
 
x
 Facebook
x
 
x
 
x
 
x
 Contact us
x
Submit
Email is incorrect
Thank you for your message!