פטור והחזר ממס הכנסה
פטור והחזר ממס הכנסה

רשלנות רפואית שיתוק מוחין – מדריך לקבלת פיצויים מירביים

כשמצטרף למשפחה ילד חדש, ברור שאנחנו מדמיינים בשבילו עתיד מזהיר, או לכל הפחות, שיהיה "כמו כולם". שיחווה את החיים במסלול שכולנו בישראל מכירים. עם זאת, מקרה של רשלנות רפואית שיתוק מוחין משנה את התמונה ב-180 מעלות. ביחד עם ניפוצן של חלק מהפנטזיות שהיו לנו מהילד החדש, צפויה למשפחות המתמודדות עם רשלנות רפואית שיתוק מוחין של ילדם התמודדות לא פשוטה גם מן המישור הפרקטי. יש לרכוש לילד מכשור וציוד, ההורים מאבדים את יכולתם להתפרנס באופן חלקי או מלא, ועוד. לשם כך בדיוק נכתב המדריך הבא, רשלנות רפואית שיתוק מוחין – המדריך לקבלת פיצויים מירביים.

 

רשלנות רפואית שיתוק מוחין – עיקרי הדברים

כל זוג לקראת לידה שעושה את דרכו לבית החולים אול לטיפול רפואי, עושה זאת מתוך הנחה ששם הוא יזכה לטיפול הרפואי הטוב ביותר. היולדת תחובר למוניטור, צוות רפואי המורכב ממיילדות ורופאים יבחן את התקדמות הלידה, ואם חלילה משהו לא יהיה כשורה, הדבר יזכה להתייחסות מיידית. הכל כדי לדאוג לבריאות ולשלמות של האם והיילוד. ומה קורה כשזה לא קורה בפועל? התוצאה עשויה להיות הרת גורל: פגיעות בגפיים, בעיות מוטוריות-התפתחותיות, בעיות בטונוס – ואת כל זה היה ניתן למנוע.

 

מטבע הדברים, רשלנות רפואית שיתוק מוחין היא התמודדות משפחתית. לא רק למי שסובל ממנה. ההורים צפויים להוציא כסף רב על מנת להתמודד עם המצב החדש שנקלעו אליו, הם עשויים לאבד את פוטנציאל ההשתכרות שלהם, וגם היילוד עצמו, תלוי במצבו.

אי אפשר לדבר על רשלנות רפואית שיתוק מוחין מבלי לדבר על הולדה בעוולה. זהו מונח שמשתלב בכל תביעת נזיקין בעקבות טעויות ורשלנות בחדר הלידה. מדובר בטעות או בליקוי שהיה ניתן למנוע אילו הרופא או הצוות הרפואי היה מקבל את ההחלטות הנכונות ברגע האמת, אולם משזה לא קרה, יש להתחיל בהליך משפטי שעניינו רשלנות רפואית שיתוק מוחין.

 

מה למעשה קורה בפועל בעת תביעת רשלנות רפואית שיתוק מוחין?

כאן נכנס לתמונה המושג "חובת הזהירות": האם היה לה מקום בכלל להילקח בחשבון (למשל, האם הייתה אינדיקציה לכך שמדובר בהיריון בסיכון, או אינדיקציות רפואיות במהלך הלידה – האטת דופק, חוסר בחמצן ועוד)? האם היא אכן לא ננקטה, והרופאים והמיילדות לא מילאו את תפקידם נאמנה וזיהו את הסכנה בזמן? האם באמת יש נזק בפועל שהתינוק שנולד סובל ממנו? האם יש קשר חד משמעי בין כל הסעיפים הללו, כלומר רשלנות רפואית שיתוק מוחין שהולכים יחדיו?

 

למה לצפות כשיוצאים להליך משפטי בנושא רשלנות רפואית שיתוק מוחין?

נשאלת השאלה – האם ללא הפעילות (או אי הפעילות) של הצוות הרפואי, עדיין היילוד היה נולד כשהוא סובל מהבעיות הללו? במהלך המשפט יהיה צורך לרדת לעומקם של דברים, לבחון הכל באופן יסודי ולהגיע למסקנה חד משמעית שזה אכן המצב ואין מדובר רק בקשר נסיבתי.

כמו כן, אחד המושגים שייכנסו לתמונה הוא "נזק לא ממוני". שלא כמו הצורך בכלים רפואיים, תמיכה, אובדן הכנסות פוטנציאליות שלו או של הוריו, החיים כסובל מנכות הם קשים, ואת הקושי הזה קשה לכמת. זהו הנזק הלא ממוני, כלומר שאינו קשור במישרין לכסף.

השורה התחתונה היא שהדרך הטובה ביותר להגיע לפיצויים מירביים במקרה של רשלנות רפואית שיתוק מוחין היא שעליכם להיעזר בעורך דין הבקיא ברזי תביעות הנזיקין, ובפרט כזה אשר מיומן לייצג בתיקים של רשלנות רפואית שיתוק מוחין. מדובר בהליך קשה, לעתים ארוך ולא פשוט מנטלית. אתם רוצים לצדכם אדם מקצועי שיעזור לכם לעבור אותו, בתקווה להקל, ולו במעט, את ההתמודדות.

 

 

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
 
x
 
x
 
x
 
x
 
x
 Facebook
x
 
x
 
x
 
x
 Contact us
x
Submit
Email is incorrect
Thank you for your message!