פטור והחזר ממס הכנסה
פטור והחזר ממס הכנסה

תביעת נזיקין – חשוב שיהיה לצידכם עו"ד נזיקין מיומן

בעבר הרחוק, תביעת נזיקין הייתה מושג מוכר רק בקרב יודעי דבר ואנשים מעולם המשפט, או קרובי משפחותיהם. אנשים שסבלו מפציעות ופגיעות יומיומיות ברחוב, בעבודה או בבית לא היו מודעים לזכויותיהם. הם שילמו את המחיר הכספי, הגופני והנפשי בעקבות הפציעה או הפגיעה כי הם לא ידעו שיש אופציה אחרת, ופשוט המשיכו הלאה בחייהם. היום ברור שיש מה לעשות, ותביעת נזיקין מהווה פרוצדורה משפטית מוכרת בכל בית שקורית אלפי פעמים בשנה. אם גם אתם מתעניינים בה, מובן שתרצו שיהיה לידכם עורך דין אשר ליווה תביעת נזיקים הדומה ככל הניתן לזו שלכם, ורצוי במשך פעמים רבות בקריירה.

תביעת נזיקין עומדת על הפרק? קודם כל חשבו היטב

בעבור עורך דין, קל ללכת על הפתרון הזמין ולהגיד ללקוח פוטנציאלי "אין בעיה, אני איתך", גם אם אין לו קייס. עורך דין מנוסה ובעל אינטגריטי מספק, לעומת זאת, לא יתבייש להגיד ללקוח הפוטנציאלי שהקייס שלו לא יחזיק מעמד בבית המשפט, ולו רק בשם האינטגריטי המקצועי שלו. רק לאחר מתן אישור רשמי מעורך דין מומחה שאכן, מדובר בתביעת נזיקין מוצדקת בעלת סיכוי לזכות בבית משפט, אשר לצאת לדרך

אז למה לצפות מתביעת נזיקין?

כצפוי, כל תביעת נזיקין תתחיל משיחה מקדימה עם עורך הדין שיברר לעומק את פרטי המקרה. עורך הדין ישמח להנחות אתכם מהן הראויות והעדויות שעליכם לאסוף. צילום או הקלטה מזירת התאונה? צילומים וחוות דעת רפואיות? עדי ראייה? בכל מקרה, להבדיל מתחום המשפט הפלילי, שבו על הפרק נמצא עונש מאסר, במקרה של דיני נזיקין יהיה על התובע ועורך דינו להוכיח את המקרה "רק" ב-51%.

מכאן והלאה, ניתן יהיה לצפות לעירובה של חברת הביטוח שבה התובע מבוטח. עורך הדין יקבע את האסטרטגיה שעל פיה תתקיים אותה תביעת נזיקין ואף יגבש ביחד איתו את הסכום שאותו הם יתבעו.

מן הסתם, האינטרס של התובע והאינטרס של חברת הביטוח הם מנוגדים. התובע ירצה שהסכום יהיה גבוה ככל הניתן, חברת הביטוח תחפש פרצות בחוק ותנסה להתנער מהמקרה, על מנת לצמצם עלויות או למנוע אותן לחלוטין. במקרה כזה, יתכן והמושג "פשרה" יעלה על הפרק. האם באמת יש ללכת על הפשרה? האם בכלל עדיף ללכת על כל הקופה ולדבוק בגרסה הראשונית, על מנת להגיע לאותם פיצויים מירביים? תלוי באותה תביעת נזיקין, תלוי בנסיבות, תלוי בעורך הדין.

בכל מקרה, יתרון משמעותי שיש לתביעת נזיקין הוא העובדה ששכר עורך הדין נובע מהסכום של הפיצויים. מכאן אפשר להבין שני דברים:

1)אתם לא צריכים שיהיה ברשותכם סכום כסף בהישג יד, אלא אפשר לדבר על זה לאחר הזכייה המיוחלת,

2)לעורך הדין יש את כל הסיבות להתאמץ בשבילכם ולעשות מעל ומעבר, גם בשבילכם וגם בשבילו.

אז אם בענייני תביעת נזיקין עסקינן, מה עלינו לעשות?

אם תבחרו בקפידה את עורך הדין שילווה אתכם לתוך תהליך ארוך ומסועף זה, תצאו נשכרים. יש כאלו שנוטלים את המושכות לבדם ומרגישים שהם יהיו מסוגלים להתמודד עם מיטב עורכי הדין של חברות הביטוח. מדובר בתהליך לא פשוט כלל, אשר יש צורך לגייס לכבודו את כל הידע והמומחיות מעולם המשפט. ידע ומומחיות שלאזרח הפשוט אין, ואי אפשר לגשר על הפערים הללו.

עורכי הדין של שפרגר ושות' ישמחו ללוות אתכם לתוך התהליך הזה. נכון, הוא לא תמיד קל, תרגישו שאתם נמצאים במבחן, אבל אנחנו נעשה מעל ומעבר כדי שתעמדו בו ובמתח המלווה אליו, כל הדרך לתוצאה המיוחלת.

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
 
x
 
x
 
x
 
x
 
x
 Facebook
x
 
x
 
x
 
x
 Contact us
x
Submit
Email is incorrect
Thank you for your message!